[O1] Szarpnięcie sprzęgła

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • jojo0392
    Drive
    • 2012
    • 84

    [O1] Szarpnięcie sprzęgła

    Tylko nadmienię, że Małopolska powierzchniowo jest "troszeczkę" większa od Śląska, ale nie w tym rzecz.
    Od kilku lat jest naprawdę DOBRA ekipa WŁAŚNIE Śląsko-Małopolska i dlaczego teraz mielibyśmy się dzielić.
    Jeżeli ktoś nie może przyjeżdźać do Kraka, to nie ma problemu, ale żeby od razu podział :roll:

    Panowie i Panie - łączmy się, a nie dzielmy

    [ Dodano: Pon 25 Mar, 13 21:44 ]
    Zamieszczone przez 1bizkit
    Mi to jest wsio jedno gdzie na spota mam jechać bo jak mi czas na to pozwoli to przyjadę.
    I to jest pozytywne myślenie
  • kozak13
    Drive
    • 2010
    • 56

    #2
    [O1] Szarpnięcie sprzęgła

    Sytuacja najczęściej wygląda tak: dojeżdżam do skrzyżowania hamulec sprzęgło stoję. Chcę ruszyć więc "1" puszczam sprzęgło z normalnym wyczuciem i spokojnie ruszam. Właśnie w momencie puszczenia sprzęgła wyraźnie wyczuwalny jest moment kiedy sprzęgło "odrywa się" i stuknięcie, dopiero czuć że napęd działa. To samo gdy ruszam pod górę. Wciskam sprzęgło i w momencie puszczania słychać stuk, dopiero rusza. Jest to minimalne ale wyraźnie wyczuwalne.
    Nie świruje autem, nie zrywam z piskiem jeżdżę normalnie zwykle trasa, czasem korki. Z czego może wynikać ten problem??
    Auto Diesel 110KM 2002r. 265 tys przebiegu anglik - czego to mogą być objawy?

    Komentarz

    • dominik9420
      L&K
      • 2012
      • 1136

      #3
      nie jestem pewien, ale może koło dwu-masowe ?
      Najlepiej niech inni się wypowiedzą/
      Każdemu życzę tyle samo powrotów do domu co i wyjazdów.
      Na pokładzie: Johny II ASC + Sirio ml-145
      Pozdrawiam i Szerokości!
      Octavia I, 1.6 (102PS) 2010r → Mazda 6, 2.0 (143PS) 2004r→Audi A4 B6, 1.8T (2xxPS) 2004r→ ... ?
      http://www.mazdaspeed.pl/modele/wspo...002-2007-gggy/

      Komentarz

      • ernestowski
        Ambiente
        • 2012
        • 228

        #4
        A ja powiem, że gdzieś na forum były opisane problemy ze śrubami mocującymi chyba sanki. Tyle, że nie pamiętam czy to dotyczyło O1 czy O2.

        Komentarz

        • DGW
          RS
          S_OCP Member
          • 2006
          • 2330

          #5
          kozak13, podejrzewam po prostu korozję elementów sprzęgła.
          Nie jest ona na tyle duża żeby zaraz coś się urwało ale wystarczająca do przycierania się współpracujących ze sobą części.
          Z drugiej strony przy takim przebiegu wiele rzeczy może dawać podobny objaw. Bez sprawdzenia organoleptycznie ciężko coś więcej stwierdzić.
          NFPNorth-West
          2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
          WARSZTAT www.dsize.pl
          ->
          CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
          spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

          Komentarz

          Pracuję...